Allenort

Aktualności

Mazowiecki Szpital i Centrum Diagnostycznego Allenort

06/23/2018

23 czerwca 2018 r. w Warszawie zainaugurowano działalność Mazowieckiego Szpitala i Centrum Diagnostycznego Allenort im. prof. Antoniego Kępińskiego—pierwszego prywatnego ośrodka zintegrowanej opieki psychiatrycznej, oferującego pacjentom z chorobami psychicznymi zintegrowaną i kompleksową opiekę.

Szpital Allenort zapewnia leczenie wszystkich zaburzeń psychicznych, bez względu na rozpoznanie czy aktualny stan pacjenta. Placówka gwarantuje intensywne, całodobowe świadczenia lekarza psychiatry, obecność psychologa klinicznego, psychoterapeuty oraz pełną opieką pielęgniarską z salą monitorowania stanów nagłych.


ProPsyche i Propsyche Junior w sieci poradni Klinik Terapii Allenort

04/02/2018

Do wciąż powiększającej się sieci Klinik Terapii Allenort w kwietniu 2018 roku dołączyły dwie poradnie: centrum psychologii i psychiatrii ProPsyche, znajdująca się przy ul. Dygasińskiego 18 oraz ProPsyche Junior, świadcząca usługi dla dzieci i młodzieży przy ul. Sieleckiej 22.

W poradniach przyjmują lekarze psychiatrzy, psycholodzy i psychoterapeuci. W ofercie znajduje się także coaching i doradztwo zawodowe oraz badania do ośrodków adopcyjno-opiekuńczych, do uzyskania pozwolenia na broń, dla osób pracujących przy wytwarzaniu i sprzedaży materiałów wybuchowych oraz do uzyskania licencji detektywa.

Obie poradnie są partnerem medycznym Medicover i świadczą również usługi z zakresu psychiatrii dla pacjentów abonamentowych (3 wizyty w ramach abonamentu).

Centrum psychologii i psychiatrii ProPsyche działa nieprzerwanie od 2005 roku, a jej dyrektorem medycznym jest dr n. med. Agnieszka Ziołkowska, specjalista psychiatra.


Druga poradnia w portfolio Klinik Terapii Allenort

03/12/2018

W marcu 2018 roku, w ramach projektu neuropsychiatrycznego, został kupiony instytut konsultacyjno-terapeutyczny Inversa, znajdujący się na warszawskim Mokotowie. Jest to druga poradnia w powstającej sieci Klinik Terapii Allenort o profilu psychiatryczno-psychologicznym, gdzie dodatkowo pacjentów psychiatrycznych konsultują lekarze innych specjalności—neurolodzy, endokrynolodzy, interniści, dietetycy.

Na miejscu można również wykonać badania laboratoryjne oraz EEG. Poradnia znajduje się niedaleko metra Wilanowska, przy ul. Bukowińskiej 26B. Posiada także udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi. Poradnia obsługuje pacjentów abonamentowych PZU Życie, Allianz oraz Tu Zdrowie.


Kliniki Terapii Allenort partnerem działań prospołecznych

02/23/2018

Działając w oparciu o idee społecznej odpowiedzialności biznesu, Kliniki Terapii Allenort już drugi rok sponsorują Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego. W tym roku, w podziękowaniu za wsparcie działań prospołecznych prezes Allenortu doktor Grzegorz Goryszewski odebrał statuetkę Opiekuńczych Skrzydeł z rąk zarządu Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji. Uroczystość miała miejsce podczas corocznego Koncertu Pogodnego, odbywającego się w ramach działań na rzecz osób chorujących psychicznie, w dniu 19 lutego 2018 r., w warszawskim Teatrze Polonia (Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury).

Oprócz wsparcia ODWzD (Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją) 2018, Kliniki Terapii Allenort były również partnerem kampanii społecznej Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję., której VI ekspercka edycja odbyła się również w lutym bieżącego roku.


Allenort sprzedaje Ostoya Homes do MEDI-system

11/30/2017

30 listopada br. dom opieki Ostoya Homes w podwarszawskich Starych Babicach został sprzedany do sieci domów opieki MEDI-system.

Jak podkreśla Grzegorz Goryszewski, prezes zarządu Allenort Capital Fund, „tworząc dom opieki Ostoya chcieliśmy zapewnić osobom starszym możliwość przedłużenia rekonwalescencji w godnych i komfortowych warunkach. Jednak celem Allenortu—jako firmy medycznej—nie było rozszerzanie działalności w obszarze opieki długoterminowej, ale skupienie się na działalności leczniczej, a dokładnie neuropsychiatrii”. Według Prezesa Goryszewskiego, działalność Ostoya ma głęboki sens organizacyjny i ekonomiczny w większej grupie. Biorąc pod uwagę, że w swoim portfolio MEDI-system ma także produkty terapeutyczne, nie wykluczona jest dalsza współpraca obu firm.

„Bardzo się cieszymy ze zrealizowanej transakcji. Dom opieki Ostoya z profesjonalną i zaangażowaną kadrą pielęgniarsko-opiekuńczą, wysokim standardem zakwaterowania i udogodnieniami dla osób starszych, a przede wszystkim podejściem do podopiecznych i ich najbliższych oraz miłą domową atmosferą doskonale wpisuje się w przyjęty w MEDI-system model opieki nad seniorem” mówi Beata Leszczyńska, prezes MEDI-system.


Kliniki Terapii Allenort

07/31/2017

Celem projektu neuropsychiatrycznego jest stworzenie i uruchomienie pierwszego w Polsce kompleksowego i nowoczesnego systemu opieki neuropsychiatrycznej, opierającego się na sieci wysokospecjalistycznych poradni oraz szpitali i centrów diagnostycznych, z których pierwszy zostanie uruchomiony w czerwcu 2018 roku na warszawskim Tarchominie.

Pierwszą poradnią o profilu psychiatryczno-psychoterapeutycznym w naszej sieci została Psychomedica—ośrodek z 15-letnią tradycją—zajmujący się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych oraz wszelkich problemów natury emocjonalnej, przy której działa również Poradnia Leczenia Bezsenności oraz Poradnia Uzależnień.

W ośrodku zatrudnieni są wysokiej klasy specjaliści psychiatrzy i psychoterapeuci wywodzący się z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Instytutu Psychiatrii i Neurologii oraz Wojskowego Instytutu Medycznego. Dyrektorem medycznym placówki jest dr n. med. Dariusz Wasilewski. Poradnia zlokalizowana jest na Mokotowie przy ul. Nabielaka 6/2.

Strona internetowa: www.klinikiallenort.pl


„Allenort łapie się za głowę” — Puls Biznesu

06/29/2017

29 czerwca 2017 r. na łamach Pulsu Biznesu ukazał się wywiad z prezesem Allenortu Dr Grzegorzem Goryszewskim, w którym przedstawił założenia inwestycyjne najnowszego Funduszu Allenort w zakresie nowoczesnego i kompleksowego leczenia chorób psychicznych. Fundusz Allenort zainwestował w przejęcie uznanej warszawskiej przychodni Psychomedica i kończy budowę szpitala psychiatrycznego w Warszawie. W niedalekiej przyszłości powstaną podobne ośrodki w innych miastach w Polsce, planowane jest także utworzenie interdyscyplinarnego centrum naukowo-badawczego, skupiającego przede wszystkim przedstawicieli medycyny i nauki w zakresie psychiatrii, neuropsychiatrii, i neurochirurgii.

Przeczytaj artykuł: https://www.pb.pl/allenort-wyleczy-psyche-polakow-865296


Uroczyste otwarcie medycznego domu Ostoya w Starych Babicach

09/24/2016

24 września miało miejsce uroczyste otwarcie medycznego Domu Ostoya w Starych Babicach—pierwszego z planowanej przez Fundusz Allenort sieci medycznych domów opieki. W uroczystości wzięli udział zastępca wójta gminy Stare Babice Pan Marcin Zając, reprezentanci Zarządu Funduszu Allenort, prezesi Marek Szufladowicz i Grzegorz Piotrowski, zespół redakcyjny Gazety Babickiej oraz wszyscy zainteresowani odwiedzeniem ośrodka i zapoznaniem się z jego ofertą.

Gości powitali w imieniu kierownictwa i zespółu medycznego Domu Ostoya prezes Ostoya Operating Sp. z o. o. Łukasz Goryszewski i dyrektor medycznego Domu Ostoya w Starych Babicach—Pani Mirosława Blank. Po uroczystym powitaniu, odbyło się zwiedzanie obiektu. Goście mogli poznać pracujący w domu zespół, przebywających tam pensjonariuszy, zobaczyć ogród i wnętrza domu, oraz zapoznać się z panującymi w ośrodku standardami i filozofią opieki.


Wywiad z Grzegorzem Goryszewskim, prezesem Allenortu: „Goryszewski nie stracił serca do medycyny” — Puls Biznesu

08/22/2016

22 sierpnia 2016 r. na łamach Pulsu Biznesu ukazał się wywiad z prezesem Allenortu Dr Grzegorzem Goryszewskim, w którym przedstawił on najbliższe plany inwestycyjne Funduszu Allenort w branży medycznej. Pierwszym z zaplanowanych przez fundusz projektów jest sieć centrów leczenia geriatrycznego, opieki senioralnej i rehabilitacji poszpitalnej, której pilotażowy ośrodek—medyczny dom opieki Ostoya w podwarszawskich Babicach—został niedawno otwarty. Program rehabilitacyjno-leczniczy ośrodka to innowacyjna formuła przedłużenia leczenia szpitalnego—z profesjonalną opieką lekarską i pielęgniarsko opiekuńczą w standardzie rygorów medycznych.

Kolejny z projektów, to budowa ogólnopolskiej sieci prywatnych ośrodków leczenia neuropsychiatrycznego, zarówno szpitalnego (w stanach ostrych i w ramach pobytów średnio i długookresowych) jak i ambulatoryjnego. Szacuje się, że obecnie w Polsce leczy się psychiatrycznie około 1,6 mln osób, podczas gdy liczba osób chorych i potrzebujących pomocy neuropsychiatrycznej jest o wiele większa, skala zapotrzebowania na usługi leczenia neuropsychiatrycznego jest więc ogromna. Allenort ma zamiar zapełnić tę niszę rynkową i jednocześnie korzystając ze swoich szerokich doświadczeń w realizacji i zarządzaniu przedsięwzięciami z zakresu medycyny, zapewnić pacjentom możliwość dostępu do najnowszej infrastruktury i najwyższej jakości świadczeń.

Przeczytaj artykuł: https://www.pb.pl/goryszewski-nie-stracil-serca-do-medycyny-839876


Start zapisów do pierwszego z medycznych domów Ostoya Allenort w Starych Babicach koło Warszawy

07/08/2016

Ruszyły zapisy do pierwszego z medycznych domów opieki Ostoya zlokalizowanego w Starych Babicach koło Warszawy, utworzonego przez Funduszu Allenort. Domy te są zorganizowane w zupełnie nowej formule – z profesjonalną opieką lekarską i pielęgniarsko-opiekuńczą w standardzie rygorów medycznych. Otwarcie Domu Ostoya: 01.08.2016 r. Zwiedzanie od 15.07.2016 r. odwiedzający będą mogli nie tylko obejrzeć wnętrze budynku i teren na którym się znajduje, ale także poznać nasz personel. Zapisów można dokonywać przez telefon i za pośrednictwem e-mail:

602 176 612

kontakt@ostoyahomes.pl


Wszystkie prawa zastrzeżone Allenort 2019